2 SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI 2015
Święto Lotnictwa Wojskowego.
28.08.2018
Z okazji Święta Lotnictwa Dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk dypl. pil. Ireneusz Nowak wraz z delegacją oddał hołd poległym lotnikom podczas odbywających się w Garnizonie Warszawa Centralnych Obchodów Lotnictwa Wojskowego.

W dniu Święta Lotnictwa żołnierze 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego odwiedzili mogiły lotników, którzy oddali swoje życie pełniąc służbę na straży Polskiego Nieba. Dlegacja oficerów zapaliła znicze na mogile gen. dyw. Andrzeja Andrzejewskiego, który zginął śmiercią lotnika w katastrofie samolotu Casa pod Mirosławcem w 2008 roku, pod pomnikiem w kwaterze lotników na poznańskim Miłostowie oraz w zadumie przystanęli przy mogile kpt. pil. Kazimierza Spornego, którego prochy sprowadzono do Ojczyzny w 2016 r. Nie zapomnieliśmy również o bohaterskich polskich i alianckich lotnikach, których mogiły znajdują się na poznańskiej Cytadeli. 

 
W ten sposób w ten szczególny dla nas dzień żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej, oddają hołd tym wszystkim, którzy polegli broniąc polskiego nieba lub wykonując loty z pomocą dla walczącego Polskiego Państwa Podziemnego. Wielkopolanie w sposób szczególny okazują wdzięczność i szacunek dla pilotów, którzy wieczny spoczynek odnaleźli na cmentarzu na stokach poznańskiej Cytadeli.
 
 
 
 
 
 
Oficer Prasowy 2. SLT


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych