2 SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Obchody Święta 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.
04.09.2017
W sobotę 2 września br. na terenie poznańskich Krzesin odbyły się obchody Święta 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Na uroczystość przybyli: Dyrektor Departamentu Kadr MON Radosław Peterman, posłowie i senatorowie, przedstawiciele Wojewody Wielkopolskiego i władz miasta Poznania generałowie z Zastępcą Dowódcy Generalnego
gen. dyw. pil. Janem Śliwką na czele, weterani walk o niepodległą Polskę  z gen. bryg. Janem Podhorskim, delegacje jednostek wojskowych i służb mundurowych,  duchowieństwo oraz wielu znamienitych gości.
 
 
Wczesnym rankiem Dowódca 2. Skrzydła płk dypl. pil. Jacek Pszczoła z małżonką, Dowódca 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego płk pil. Rafał Zadancki wraz ze swoim zastępcą płk dr inż. Wojciechem Satkowskim złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Generała Andrzeja Błasika oraz Stellą Pamiątkową poświęconą pamięci Pary Prezydenckiej Marii i Lechowi Kaczyńskim i gen. broni Stanisławowi Targoszowi, które znajdują się na terzenie krzesińskiej bazy.
 
Uroczystości rozpoczęła polowa Msza Święta pod przewodnictwem Kapelana Garnizonu Poznań - ks. płk Mariusza Stolarczyka, który podczas okolicznościowej homilii powiedział że: "żołnierze w stalowych mundurach są elitą polskiej armii i choć tak wiele już zrobili dla Ojczyzny to muszą wiedzieć, że talenty które powierzył im Stwórca powinny być wciąż rozwijane tak by nie spocząć na laurach".


W trakcie uroczystej zbiórki wygłoszono okolicznościowe przemówienia. „Zaszczytem dla nas, ludzi w stalowych mundurach jest fakt, że jesteśmy dziedzicami prawie 100 letnich chlubnych tradycji orężnych lotnictwa wojskowego. Tak jak nasi poprzednicy staramy się służyć naszej Ojczyźnie najlepiej jak potrafimy. Pełnimy służbę w innych czasach i realiach geopolitycznych. Ze względu na fakt, iż dysponujemy najnowocześniejszą technika lotniczą przełożeni wyznaczają nam bardzo trudne i wymagające zadania. Nasze samoloty pełnią służbę w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych poza granicami kraju. […] Współczesna armia to nie tylko sprzęt i technologie XXI wieku. To przede wszystkim ludzie. To ich zaangażowanie i odpowiedzialność stanowią o sile i zdolności bojowej naszego Związku Taktycznego. Wam wszystkim składam moje serdeczne podziękowanie za służbę i dziękuję tym, którzy wraz z nami przeżywają dziś święto 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.” – powiedział płk dypl. pil. Jacek Pszczoła- Dowódca 2. SLT.

 
Odczytano rozkazy personalne przełożonych, wręczono nominacje na wyższe stopnie wojskowe oraz  wyróżnienia. Wydarzenia na lotnisku w Krzesinach zakończyły dynamiczne pokazy lotnicze.
 
 
Na podkreślenie zasługuje fakt, że to wszystko mogło się odbyć dzięki firmie ENEA, która wsparła nasze przedsięwzięcie, doskonale rozumiejąc nasze potrzeby w zakresie integracji środowiska wojskowego oraz wspólnej, rodzinnej zabawy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oficer Prasowy 2. SLT


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych