2 SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA
13.06.2017
10 czerwca 2017 roku na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego odbył się bieg „Razem dla Bezpieczeństwa”

W 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego gościliśmy uczestników międzynarodowego biegu „Razem dla Bezpieczeństwa”.  Impreza propagowała współpracę wojskową pomiędzy żołnierzami Armii Stanów Zjednoczonych, a żołnierzami Wojska Polskiego. Głównym punktem sobotniego spotkania był bieg na 10 kilometrów. W biegu wzięli udział żołnierze Wojska Polskiego z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Centrum Szkolenia Wojska Lądowych i Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych z Poznania oraz gospodarze reprezentanci 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego oraz 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.  Armię Stanów Zjednoczonych reprezentowali żołnierze Wojsk Lądowych stacjonujący w Poznaniu oraz żołnierze  Komponentu Lotniczego Armii Stanów Zjednoczonych również realizujący zadania w naszym garnizonie. W biegu udział wzięli  także reprezentanci służb mundurowych garnizonu z Policja i Państwową Strażą Pożarną na czele. Bieg był otwarty dla każdego miłośnika biegania, więc w sobotę spotkali się żołnierze, policjanci, strażacy i cywilni biegacze, wszyscy połączeni zamiłowaniem do biegania.  Bieg główny rozpoczął się punktualnie o godzinie 11.00. Sygnał do startu dał Dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk dypl. pil. Jacek Pszczoła. Po niecałych czterdziestu minutach najlepsi biegacze i biegaczki osiągali linię mety. Równolegle z biegaczami na trasie rywalizowały zawodniczki i zawodniczy Nordic Walking.  Po zakończeniu rywalizacji nagrodzeni zostali zwycięzcy. Bieg to nie była jedyna atrakcja jaką przygotowali organizatorzy dla osób goszczących w tym dniu w 31. BLT. Zawodnicy przybyli ze swoimi najwierniejszymi kibicami czyli z całymi rodzinami, na których oprócz emocji sportowych czekały atrakcje w postaci wystawy statycznej sprzętu lotniczego, zabytkowych samolotów, stoiska promocyjne i gastronomiczne oraz ogromne miasteczko z dmuchanymi zamkami, trampolinami i kulami wodnymi. Zabawa trwała długo, a radość najmłodszych gości była ogromna.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że to wszystko mogło się odbyć dzięki firmie ENEA, która wsparła nasze przedsięwzięcie, doskonale rozumiejąc nasze potrzeby w zakresie integracji środowiska wojskowego oraz wspólnej, rodzinnej zabawy dla zdrowia, kondycji i bezpieczeństwa nas wszystkich.

Na pożegnanie Dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego zaprosił wszystkich na przyszły rok do 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego na kolejna edycję naszego biegu. Bardzo dziękujemy wszystkim za odwiedzenie w sobotnie przedpołudnie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego, wspólną zabawę i rywalizację sportową. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wkrótce na naszej stronie internetowej opublikujemy wyniki rywalizacji. Ale zwycięzcami SĄ wszyscy, którzy podjęli wyzwanie, stanęli na lini startu i minęli linię mety. GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY.

 

mjr Dariusz Rojewski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych