2 SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Spotkanie noworoczne Dowódcy Garnizonu Poznań w Domu Żołnierza.
12.01.2017
12 stycznia br. w poznańskim Domu Żołnierza, Dowódca Garnizonu Poznań - płk pil. Jacek Pszczoła spotkał się z przedstawicielami wszystkich służb, instytucji oraz władzami samorządowymi.

 

Tradycyjne noworoczne spotkanie było okazją do podsumowań związanych z minionym rokiem oraz podziękowań za współpracę. Dowódca garnizonu złożył tez wszystkim zebranym  życzenia. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Wikariusz Generalny Archidiecezji Poznańskiej biskup Damian BrylWojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, wiceprezydent miasta Poznań Mariusz Wiśniewski, przedstawiciele Marszałka, wszystkich służb mundurowych, kombatantów i weteranów oraz instytucji.


"Ostatnie wydarzenia na świecie, w tym te tuż poza granicami naszego kraju na Ukrainie stawiają przed wojskiem zadnia do których wypełniania byliśmy i jesteśmy gotowi. Dzięki znakomitej współpracy ze wszystkimi w Poznaniu udaje nam się realizować zadania na wysokim poziomie. Pamiętajmy bowiem, że na początku konfliktów to wojsko jest na pierwszej linii, ale to ludność cywilna zazwyczaj wspomaga nas w ich zakończeniu. Dlatego tak ważna jest współpraca i wzajemne zrozumienie w czasie pokoju" - powiedział płk Pszczoła.


Wojewoda dziękując żołnierzom za ich codzienną służbę przypomniał znaczenie ubiegłorocznego Szczytu NATO w Warszawie. "Szczyt NATO w Warszawie był jednym z najważniejszych w najnowszej historii Sojuszu Północnoatlantyckiego. Pokazał jedność, spójność i solidarność państw członkowskich. Zakończył się podjęciem decyzji, które mają znaczenie historyczne i są przełomowe dla przyszłości Polski. Zdecydowano między innymi o realnym wzmocnieniu bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO poprzez rozmieszczenie na jej obszarze pododdziałów sojuszniczych" - podsumował wojewoda.kpt. Grzegorz JASIANEK


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych